Професионална орјентација

У гостима 3- 5 била је Свенова мама, Нела Хајнал, која ради у италијанској фабрици доњег веша Фиорано у Сомбору. Трећаци су сазнали да ова фабрика постоји од 2007.године и да, углавном, шију доњи веш и мајице за извоз. Чули су шта је то ,,норма“ и ,,извоз“ и да шију ,,навелико“, а то значи неколико хиљада комада у једној смени. Сазнали су да, осим шивача, постоје и контролори робе. Имали су много питања, а на крају су сви пробали да шију на машини. Час је био веома занимљив и користан. Гошћа им је пожелела да буду добри ђаци, заврше факултете и шију само у слободно време.

Осми разред на екскурзији

Ученици 8. разреда, 16. 10. и 17. 10. 2022., провели су два лепа сунчана дана на екскурзији са својим одељењским старешинама Гојком Безбрадицом, Катарином Наумов, Горданом Ралевић и Слађаном Четник.
Првог дана екскурзије обишли су село Орашац у коме је 15.2.1804. донета одлука о дизању устанка против Турака. Том приликом обишли су Марићевића јаругу, музеј и цркву.
Следећа дестинација је била Топола, где су обишли Опленац, задужбински комплекс, који се састоји од Карађорђевог града, куће краља Петра I и цркве св. Ђорђа, која је маузолеј породице Карађорђевић.
Дан је завршен у Деспотовцу где су ученици били и смештени.
Током другог дана екскурзије ученици су обишли Ресавску пећину, једну од најлепших пећина Европе са низом дворана украшених сталактитима и сталагнитима. Ученици су обишли 960м пећинских канала, а укупна дужина пећинских канала је 2830м.
Последња дестинација ове екскурзије је био Манастир Манасија, задужбина деспота Стефана Лазаревића.
На повратку у Сомбор обишли су Смедеревску тврђаву, једну од највећих средњевековних тврђава у Европи.
Екакурзија је протекла у позитивној атмосфери.