Атлетски тробој

14. октобра 2022. је одржан Атлетски тробој за ученике од 2-5 разреда нашег округа. Нашу школу је представљало 37 ученика. Такмичили су се у бацању вортекса, скоку у даљ и трчању на 60 или 100 метара.
Медаљама су се окитили:
Мијат Момчиловић (2-1)- 1 место🥇🏆, Дуња Мудринић (3-3) -1 место,🥇🏆
Урош Марковић (3-3) -3 место🥉, Теодора Уртајл (4-3)-3 🥉место и Андреј Родић (5-2) -3 место🥉

13. OKTOBAR – MEĐUNARODNI DAN SMANјENјA RIZIKA OD KATASTROFA

У нашој школи са ученицима трећег разреда вршила се симулација пожара. Ватрогасци спасиоци су симулирали гашење пожара, јединице Цивилне заштите и припадници Црвеног крста Сомбор вршили су прихват и збрињавање евакуисаних и повређених, док је екипа Дома здравља вршила медицински прихват и збринавање повређених лица.

Спортом против насиља

Ученици виших разреда су у току целе недеље имали међуодељенска такмичења. Екипе које су освојиле прво место су:
Дечаци:
-фудбал(Финала и полуфинала по разредима)
5. разред, -победник је одељење 5.-3 одељење
6.разред –победник је одељење 6.-2 одељење
7. разред –, победник је одељење 7.-1 одељење
8.разред-победник је 8.-2
девојчице:
5. разред -између четири ватре, победник је одељење 5.-2одељење
6.разред –рукомет,победник је одељење 6.-3 одељење
7. разред –баскет, победник је одељење 7.-1 одељење
8.разред- одбојка, победник је одељење 8.-3 одељење

Спортски дан са првацима

У оквиру Дечије недеље учитељице првог разреда су са ученицима својих одељења имале Полигон спретности. Физичке спретност и жеља за победом је код вечине ученика изражена.На оваквим часовима код деце се развија тимски и спортски дух, прихватање различитости и фер плеј игра.