Дописна математичка олимпијада МД “Архимедес“

На дописној математичкој олимпијади Математичког друштва “Архимедес“ у Београду учествовали су наши ученици са наставницом Грба Славицом. Немања Мајски је освојио 3. место и Александар Губица је похваљен. Они су оствојили 100 бодова у прва два кола и стекли право учешћа у финалу.

Поред њих у прва два кола такмичења учествовали су и освојили награде још и Ања Кусоњић – 2. награда (96 бодова), Матија Рађеновић – 3. награда (93 бода) и Милан Ранисављевић – похвала (81 бод).

Честитамо ученицима и наставницима Грба Славици и Саулић Саши.

Републичко првенство у пливању за основне и средње школе

Републичко првенство у пливању за основне и средње школе одржано је у Крагујевцу, 15.новембра 2017. год.

Ученици наше школе су се такмичили и освојили запажене резултате:
-Матија Рађеновић, 2. место
-Немања Букалов, 2. место
-Секулић Страхиња-5. место
-Поповић Никола- 6. место
-Секулић Стефан-7. место
Бивши наши ученици такође су заблистали:
-Алекса Рађеновић, 1.место
-Марко Коловић, 2. место

Хвала пливачима, професорима и родитељима који су уложили велики напор да се експедиција врати у Сомбор са 9 медаља, што је сјајан резултат.

Улична трка Сомбор 2017

Поводом Дана Ослобођења града Сомбора, Спортски савез града Сомбора у сарадњи са Локалном самоуправом и Атлетским клубом „Маратон“, организовао је спортску манифестацију „Улична трка, Сомбор 2017“.  Ова манифестација, окупила је велики број школске деце и омладине који су на здрав начин пропагирати физичку активност, која је најбољи пут до здравља.  Трка је одржана 20.10 2017. у улици Краља Петра I, са почетком у 16:00 часова.

Нашу школу је представљало 43 ученика. Резултати су следећи:
1.место: Никола Вулин, 2/1, Филип Пеша, 4/3, Маша Буишић, 5/1, Алекса Кањо, 6/3,
Јефимија Милутин, 7/3, Михајло Лакић, 7/3
2.место: Војин Јанковић, 2/1, Василије Ђермановић, 3/2, Лазар Дедић, 4/2, Петар Дрвар, 8/1
3.место: Вељко Павловић, 3/1, Лука Цвјетићанин, 7/1, Николина Шарчански, 8/3
4.место : Милица Олујић, 5/1, Јован Зеленовић, 5/1, Сара Сучевић, 6/3
Свим учесницима и награђенима честитамо !

ДОСИТЕЈЕВАЦ НАЈУСПЕШНИЈИ СПОРТИСТА

УСПЕШНА ШКОЛСКА ТАКМИЧАРСКА ГОДИНА УЧЕНИКА ОШ „ДОСИТЕЈ ОБРАДОВИЋ“

Ова школска година била је изузетно богата резултатима ученика ОШ „ Доситеј Обрадовић“, учесника у разним спортским дисциплинама. Од Спортског савеза града Сомбора за најуспешнијег спортисту у школском спорту проглашен је Алекса Рађеновић , а за најуспешнијег наставника проглашена је Катарина Наумов.

Овом приликом желимо да се захвалимо свим ученицима , учитељима , Роберту Катони, наставнику физичке културе, Владимиру Карановићу, директору, Катарини Наумов, наставници физичке културе на постигнутим резултатима .

Постигнути резлтати у току школске 2016/2017. године

Општински крос – 16 медаља ( 5 златних, 6 сребрних, 5 бронзаних)

Уличне трке – 10 медаља ( 3 злата, 4 сребра, 3 бронзе)

Атлетика – Општинско и Окружно такмичење : шест првих и три друга места

– Међуокружно такмичење : 1 прво место, 2 друга и 3 трећа места

– Републичко такмичење Михајло Лакић, 2.место

Крос РТС – 5 првих , 3 друга, 6 трећих места

Пливање : – Окружно такмичење : 6 првих, 4 друга и 3 трећа места

– Републичко такмичење: Матија и Алекса Рађеновић, прво место, Марко Коловић, 3 место

Одбојка (девојчице) : – Општинско такмичење прво место, Окружно такмичење 3 место

Џудо: – Регионално такмичење : 2 и 3 место

– Републичко такмичење : – Андреј Витковић, 3 место, Вељко Марић, 5 место

Мали фудбал – Општинско такмичење : 1 место

– Окружно такмичење : 1 место

– Међуокружно такмичење : 2 место

Гимнастика – Окружно такмичење – екипно дечаци ( 1- 4 разреда) и девојчице ( 5-6 разред), 1 место

– Појединка ( 7-8 разред) 2 место

– Међуокружно такмичење – обе екипе, 2 место, појединка у вишебоју Јована Стојаков, 1 место

– Републичко такмичење Јована Стојаков, 4 место

Мале олимпијске игре – екипе дечака и девојчица 3 разреда са својим учитељицама, 1 место у општини

– републички ниво – 3 разред дечаци – 6.место , девојчице 16.место