Физичка активност и хигијена

Патронажна сестра поливалентне патронаже из Дома здравља „Др Ђорђе Лазић“ ,Исидора Плавшић, спровела је здравствено васпитни рад у другом разреду на тему „Физичка активност и хигијена“.Ученици су били сусретљиви и Исидори пружили све одговоре на задату тему где су показали да имају већ доста развијену свест о важности хигијене и физичке активности.
У наредном периоду сарадња ће се наставити , планиране су различите едукативне радионице (о пубертетеу, расту и развоју …) прилагођене различитом узрасту деце.

Храна је неопходна свима-нико не сме бити занемарен

16. октобар је познат као Светски дан здраве исхране.Код нас у школи су нам биле гошће докторка Ивана Јелић и докторка Емилија Мрђанов испред Завода за јавно здравље. Одржале су презентацију у седмом три и осмом четри одељењу на ту важну тему.
Ове године се тај дан обележава под темом“Храна је неопходна свима-нико не сме бити занемарен“.
Ученицима је подељен едукативни материјал и у току презентације обављена је едукација и подсећање деце колко је важна правилна и здрава исхрана.

Волонтери Црвеног крста у улози предавача

У нашој школи обележен је 18.10. Европски дан борбе трговине људима, где су волонтери Црвеног крста Сомбор, под водством Ендија Ваша, одржали презентацију свим осмим разредима на тему „Трговина људима“.
Сви ученици су кроз различите примере упознати са овим великим проблемом на глобалном нивоу ,на који начин они могу да се заштите или да препознају „ризичну“ ситуацију, да их не понесе било која примамљива понуда, о сваком свом будућем кораку морају добро да размисле , да увек и у свакој ситуацији ако се нађу у проблему да се морају обратити надлежнима и најближима.Приближено им је колико су заправо интернет и друштвене мреже опасне, колико се злоупотребљавају у негативне свхе.Ученици су активно су учествовали у дискусији .

Стоп насиљу

У трећем разреду наше школе ове недеље одржано је предавање „Превенција насиља“ које су одржали припадници МУП-а.Ученици су упознати са свим облицима и врстама насиља, коме се треба обратити за помоћ ако виде или доживе било који облик насиља.О насиљу не треба ћутати већ потражити помоћ особе којој верујемо.Још једном су подсећани на важне бројеве телефона међу којима је 192 и у којим случајевима могу да позову.