Светски дан интелигенције

Ученици трећег пет одељења са својом учитељицом Зорицом Грба-Богишић обележилу су овај дан квизом знања.Ученици су решавали ребусе,осмосмерке,математичке главоломке.Такмичили су се и вежбали ненасилну комуникацију , учили су да спортски подносе победу и пораз,играју фер-плеј.

Мама свира блок флауту

Гост на часу Музичке културе у одељењу треће три била је мама ученика Богдана Маџарца,Ивана Јовановић.Она је професор у Музичкој школи „Петар Коњовић“ у Сомбору.Мама Ивана је ученике упознала са најстаријим и најмногобројнијим дувачким инструментом на свету, фрулом.
Малим почетницима у свирању показала је вежбе дисања,како правилно дувати у фрулу,прсторед на инструменту.На првом дружењу савладали су тон сол.Мама се захвалила учитењици Мирјани Лазиницина позиву и потврдила нови долазак и наставак обуке свирања.

Дечија пијаца

И ове године као и сваке до сада малишани наше школе су продавали своје играчке за симболичан новац на дечијој пијаци.Пијаца се одвијала на бетонском терену.Ученици од првог до четвртог разреда су се опраштали од својих ствари а са пуно радости куповали нове.Учитељи,наставници и родитељи су им били пуна подршка.

ПРЕДУЗИМЉИВИ ДОСИТЕЈЕВИ ПАРЛАМЕНТАРЦИ

Парламентарци ОШ „Доситеј Обрадовић“ употпунили су 04.10.2022. програм професионалне орјентације представљањем нових занимања. Александра Шолајић и Синиша Јелић, инспектори МУП-а Сомбор, својим присуством на трибини, коју је организовао ученички парламент, основцима су овај дан у току Дечије недеље, учинили посебним. Својим једноставним, приступачним казивањем, створили су код деце још више поверења и поштовања према овом врло корисном и важном занимању. Захваљујући свом, професионално знању и искуству, подржали су младе парламентарце у одлуци да наставе са организовањем едукативни предавања и трибина на тему „Имам право да живим здраво“ ради превенције болести зависности.