ДОСИТЕЈЕВЦИ УЗЕЛИ ДВА ТРЕЋА МЕСТА ЗЛАТА ВРЕДНА

На главном финалу Дописне математичке олимпијаде која се одржала 4. новембра 2018. у Београду, ученици ОШ “ Доситеј Обрадовић”, Александар Губица и Немања Мајски, освојили су 3. место, које се рангира као републички ниво.

Похваљени уеници су и ученици Стефан Секулић и Дарио Косановић.

Ученици су прошли кроз два кола решавајући посебне конкурсне задатке. Најуспешнији су били само они који су успели да остваре максималних 100 бодова.

Ученици учесници ове олимпијаде нису представљали само своју ОШ “ Доситеј Обрадовић” већ и своју Општину Сомбор.

Ментори такмичарима су Славица Грба, Светлана Филиповић и Саша Саулић.

ЗАВРШЕНО ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ У ФУТСАЛУ

Након освојеног првог места на Општинском такмичењу у малом фудбалу ( футсалу), дечаци Основне школе “Доситеј Обрадовић”, потврдили су свој квалитет и на Окружном такмичењу. Победама над екипама Основне школе “Жарко Зрењанин” из Апатина резултатом 6:1 и над Основном школом ”Иса Бајић” из Куле, резултатом 5:3, освојили су прво место и пласман на Међуокружно такмичење у Суботици.
Екипу су чинили: Лакић Михајло,Милош Ковачевић, Марко Гунић,Лазар Врцељ,Никола Јапунџић,Александар Губица,Никола Петровић,Немања Поповић,Душан Лазић,Душан Ненадић. Дечаке је припремао проф. физичког васпитања, Роберт Катона.